Hakkımızda

     
1993 yılında Zeynel Gün tarafından İstanbul’da kurulan Rasem Kalıp Basınçlı Döküm San. ve Tic. Ltd. Şti.,  alüminyum enjeksiyon form ve trim kalıpları konusunda uzmanlaşmıştır. Rasem Kalıp, tasarım kabiliyetini, kullandığı teknolojiyi ve mühendislik bilgisinin getirdiği birikimleri “memnuniyet odaklı” hizmet anlayışıyla birleştirerek müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır..

Kalıp sektöründe son 15 yıldır yalnızca soğuk kamara metal enjeksiyon konusuna eğilmiş olması, firmanın bilgi birikiminin ve başarısının
temellerini oluşturmaktadır. Gelişen teknolojiye sürekli yatırım yapmakla birlikte, insana yapılan yatırımın kalıp sektöründeki gerekliliğini kavrayarak, nitelikli işgücünü ve bilgi birikimini devamlı olarak bünyesinde toplamaktadır.
   

Nitelikli işgücü ve son teknoloji üretim yöntemleriyle başta otomotiv olmak üzere, alüminyum üzerine faaliyet gösteren dökümcü firmalarla çalışan Rasem Kalıp; Bosch, Valeo, TRW, Gates, Trelleborg ve Mahle gibi dünya şirketlerinin ürün gamındaki parçalar için seri üretim kalıpları yapmaktadır.

Oluşturduğu kalite ve hizmet kültürüyle yurtiçi kalıp sektöründe son 10 yılda hızla ilerleyen Rasem Kalıp, son 2 yıldır Almanya'ya direkt olarak kalıp ihracatı gerçekleştirmektedir. Yurtdışı pazarının geliştirilmesi şirketin öncelikli hedefleri arasında bulunmaktadır.